Rüyada Kabristan Görmek

Rüyada Kabristan Görmek, rüyada Kabristan Görmek ne demek, rüyada Kabristan Görmek anlamı, ruyada Kabristan Görmek nedir, rüyada Kabristan Görmek yorumu. Rüyamda Kabristan Görmek açıklaması, rüyada Kabristan Görmek yorumu aşağıda verilmiştir

Rüyada Kabristan Görmek ne demek

Rüyada Kabristan Görmek ne demek :

KABRİSTAN: Kişinin Rüyada kabristan görmesi, vaaza, Kur'an-ı Kerim okumaya, ağlamaya, ibrete, ölümü hatırlamaya, korkmaya ve dünyadan alakayı kesip ahirete yönelmeye işaret eder. Çünkü ölüm en büyük vaizdir.
Yine rüyada kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere melikin memurlarına ve Müslüman askerlerin yiğitlerine işaret eder. Başka bir tabire göre de: İslam kabristanı görmek, Müslüman mücahitlerin çadırlarına ve Müslümanların orduyla karşılaşmaya hazırlanmalarına işarettir.

Rüyada kafirlere ait kabristanı görmek, üzüntü ve kedere, korkuya, dinde şüpheye, tenha ve ıssız zindana işaret eder. Çünkü kabristan, kendisine gelen cisim ve cesetler için bir zindandır.

Rüyada hasta kimsenin kabristana girdiğini, orada bir bina yaptığını görmesi, o hastalıktan kurtulmayarak öleceğine işaret eder.

Rüyada kabristana girdiğini orada korku ile ağladığını veya Kur'an-ı Kerim okuduğunu, yahut kıbleye dönerek namaz kıldığını görmek, hayırlı kimselere, zikir meclislerine, ibadet ve taata işaret eder.

Ezan okuyarak kabristana girdiğini görmek, vaaz ve nasihattan anlayan kimseye öğüt vermeye işarettir.

Cafer-i Sadık (r.a.) demiştir ki:
"- Rüyada bir Ölüye yol gösterdiğini görmek, ilim ve hikmete nail olmaya ve bu ilimle işaret ehlinden bir cemaatı hidayete erdirmeye işaret eder. Rüyada bir ölü ile minder üzerinde oturup kucaklaştığını görmek, uzun ömre ve çok yaşamaya işarettir."

Ibn-i Sirin (rh.a.) demiştir ki:
"- Rüyada bir ölünün kendisine yıkanmış bir elbise verdiğini görmek, zengin olmağa, bir ölünün elbisesinden olmayan bir elbise verdiğini, bunu alıp giydiğini ve sonra çıkarıp ölüye iade ettiğini görmek, hanesinden birinin vefatına işaret eder."

Rüyada bir ölünün kendisine dünyanın makbul şeylerinden birini verdiğini görmek, ümid etmediği yerden gelecek hayra ve nimete işaret eder.

Yine rüyada bir ölünün kendisine yeni ve temiz bir elbise verdiğini görmek, rızkın genişliğine ve maişetin güzelliğine işarettir. Bir ölünün ekmek verdiğini görmek ise, beklemediği yerden rızık ile yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada ölünün elinden sarık alması hayır ve menfaate işaret eder. Kendisine bir ölünün karpuz verdiğini gören, üzüntü, keder ve gama uğrar.

07 Mayıs 2014, 10:07
Bu Rüya 885 kez okundu

Rüyada Kabristan Görmek Görmek Benzer Rüyalar

xruyada rüya tabirleri sitesinde günlük güncel dini ve islami Rüya Tabirleri bulunuyor. ayrıca tüm rüya yorumlarına bakmak için Rüya Tabirleri Sözlüğü bakabilirsiniz

Rüyada Lamba Görmek |