Rüyada Kandil Görmek

Rüyada Kandil Görmek, rüyada Kandil Görmek ne demek, rüyada Kandil Görmek anlamı, ruyada Kandil Görmek nedir, rüyada Kandil Görmek yorumu. Rüyamda Kandil Görmek açıklaması, rüyada Kandil Görmek yorumu aşağıda verilmiştir

Rüyada Kandil Görmek ne demek

Rüyada Kandil Görmek ne demek :

KANDİL: Hasta bir adamın Rüyada kandilinin söndüğünü görmesi, ömrünün bittiğine ve ölümüne işaret eder.

Hamile kadının yanan kandil veya mum kandilinin söndüğünü görmesi, ömrünün bittiğine ve ölümüne işaret eder.
Hamile kadının yanan kandil veya mum görmesi, erkek ve alim bir çocuk doğurmasına ve müjdeye işaret eder.

Rüya ışığı zayıf ve az olan küçük kandil görmek, hamile kadın için kız çocuğuna işarettir.

Denilmiştir ki: Yanan kandil ve mum görmek, gizli şeylerin aşikareye çıkmasına işaret eder.

Rüyada gündüzün bir mum ile yürüdüğünü görmek, din kuvvetine ve sırat-ı müstakime işaret eder.

Rüyada kendi evinin kandilini güzel ve ışıklı olarak görmek, evinin işlerini yapan kimsenin halinin düzgün ve iyiliğine işaret eder. Buna mukabil evinin kandilinin ışıksız ve kuvvetsiz görülmesi, evin işini gören kimsenin zayıflığına ve hareketsizliğine işarettir.

Nablusi (rh.a.) demiştir ki:
"- Hasta olan bir adamın rüyada kendisini mum ile gökyüzüne çıktığını, sonra

yeryüzüne indiğini görse, o kişinin ruhunun semaya çıkmasına işaret eder."

Rüyada yanan bir mumdan veya kandilden ışık aldığını görmek, ilim ve yüksek makama işarettir. Ve o kimse bir alimden feyz alarak muradına nail olur.

Rüyada kendi evinin kandilinin söndüğünü görmek, evin işlerini yürüten kimsenin karışıklığına ve kötülüğüne, medh edilmesine ve işinin güçlenmesine işaret eder. Başka bir tabire göre de: bu rüya, zevcesinin veya çocuğunun ya da ana-babasının veya evinin işlerine nezaret eden kimsenin ölümüne işarettir.

Kişinin rüyada yanmış mumu ışıksız ve ziyasız görmesi, üzüntü ve kedere ve kalb katılığına işaret eder. Kandili vaktinde yaktığını ve etrafa ışık saçtığını görmek, yüce, şöhretli ve faydalı bir çocuğa işarettir.

Rüyada Cami kandilleri görmek, alimlerin zenginlerine, takva sahibi ve Kur'an-ı Kerim okuyucusuna işaret eder.

Rüyada mescidin kandilinin söndüğünü görmek, o mahaldeki bir alimin ölümüne işaret eder. Denilmiştir ki: Kandil, kadın; fitili de o kadından olan çocuktur. Kandilden fitili ile faydalınılır.

Yine kandiller, gökteki yıldızlar ile de yorumlanır. Bir kimsenin rüyada gökten yıldızları aldığını görmesi, mescidden kandilleri almaya işarettir.

Rüyada kibrit çakıp kandil yaktığını görmek, servete, rızka, ilme ve çocuğa işaret eder.

KANDİL KABI: Rüyada kandil konan kap görmek, sahipleri için geçime işarettir. Yine kandil kabı, insanın hayat ve tabiatı ile tâbir edilir.

Rüyada yağ ve fitilin, kandil kabında mahvolduklarını görmek, rüya sahibinin hayatının mahvolmasına delâlet eder. Yağ ve fitilin temiz olduğunu görmek, hayatın temiz olmasına işaret, kirli olduğunu görmek de, hayatın üzüntü ve keder içinde geçeceğine delâlettir.
Rüyada görülen kandil kabı ev içinde gezdirilip dolaştırılan cinsten ise, o takdirde, ev halkının işlerine Bakan hane sahibine işarettir.

Kandil kabının tunçtan olduğunu görmek, devam eden hayra, topraktan olduğunu görmek, devam etmeyen bir hayra ve mala delâlet eder.

07 Mayıs 2014, 10:25
Bu Rüya 769 kez okundu

Rüyada Kandil Görmek Görmek Benzer Rüyalar

xruyada rüya tabirleri sitesinde günlük güncel dini ve islami Rüya Tabirleri bulunuyor. ayrıca tüm rüya yorumlarına bakmak için Rüya Tabirleri Sözlüğü bakabilirsiniz

Rüyada Cenaze Görmek | Rüyada Cennet Görmek | Rüyada Cennetin Haznedarı Görmek | Rüyada Cerrah Görmek | Rüyada Cesaret Görmek | Rüyada Cephe Görmek | Rüyada Cenk Aleti Görmek | Rüyada Ceset Görmek | Rüyada Cetvel Görmek | Rüyada Cevherci Görmek | Rüyada Ceviz Görmek | Rüyada Kabuk Görmek | Rüyada Ceyhun Nehri Görmek | Rüyada Ceylan Görmek | Rüyada Cezaevi Görmek |