Rüyada Kuş Görmek

Rüyada Kuş Görmek, rüyada Kuş Görmek ne demek, rüyada Kuş Görmek anlamı, ruyada Kuş Görmek nedir, rüyada Kuş Görmek yorumu. Rüyamda Kuş Görmek açıklaması, rüyada Kuş Görmek yorumu aşağıda verilmiştir

Rüyada Kuş Görmek ne demek

Rüyada Kuş Görmek ne demek :

KUŞ: Rüyada tanınmayan bir kuşu görmek, Azrail (a.s.)'a işaret eder. Çünkü ona çok kere ecel kuşu adı verilmiştir. Yine rüyada görülen ve tanınmayan kuş, hasta olan evden herhangi bir şeyi kaldırıp gökyüzüne uçsa, o evdeki hastanın vefatına işaret eder.

Rüyada bir kuşun kendi üzerine düştüğünü görmek, gelecek bir misafire işarettir. Rüyada görülen büyük kuşlar melik, reis, alim, tüccar ve zengin kimselere işaret eder. Su kuşlarını görmek, iki cihetten riyasete ve iki sultan tarafından hususi vazifelere nail olmuş şerefli kimselere işaret eder.

Rüyada birçok kuşun başı üstünde uçtuğunu görmek, eğer ehilse, bir şehre vali olmaya veya reisliğe işaret eder.

Rüyada kuşların sesi, sesle ağlamaya işarettir. Güzel bir sesle öten kuşları görmek, ister erkek ister dişi olsunlar, ses sanatkarlarına işaret eder.

Kuş kümeleri görmek, onları yiyen yahut onlara rastlayan kimse için, altın, gümüş ve saltanata nail olmaya işarettir.
Bir kimsenin rüyada bir kuşun gökyüzünden gelip yanına indiğini görmesi, sevineceği bir müjdenin geleceğine işaret eder.

ibn-i Sirin (rh.a.) demiştir ki: Rüyada büyük kuş görmek, ulüvv-ü himmettir. Bir mahalde kuşların ötüştüklerini görmek, o yer için üzüntü, keder ve şiddete işaret eder.

Rüyada bir kuş ile konuştuğunu görmek, izzet ve şerefe, elinde bir kuşun öldüğünü görmek, keder ve üzüntüye işaret eder.
Bir kuşun gelip başı üstüne konduğunu görmek, menfaata ve faydaya ve hayırlı rızka işarettir.

Rüyada serçe kuşu görmek, kadri yüce bir zata işaret eder. Bir serçe kuşu bulduğunu görmek, böyle büyük bir zatla muhabbete işaret eder.

Bir kimsenin rüyada bir dişi serçe kuşu bulduğunu veya aldığını görmesi, şeref ve iffet sahibi bir kadınla evlenmeye işaret eder.

Rüyada elindeki serçe kuşunun uçtuğunu ve bir daha geri gelmediğini görmek, erkek veya kı z çocuktan birinin vefatına işarettir.
HÜDHÜD: Cafer-i Sadık hazretleri demişlerdir ki: Rüyada hüdhüd kuşu görmek, dört türlü tabir edilir:

a) Uzaktan gelecek sahih haber,
b) Ulüvv-ü kadr,
c) Düşmana karşı zafer,
d) Fehim ve idrak...

Rüyada hüdhüdün etini ve tüyünü görmek, hayırlı mala işarettir.
SÜLÜN: Cafer-i Sadık (r.a.) demiştir ki: Rüyada Sülün görmek, beş şekilde yorumlanır:

a) Güzel yüzlü ve güzel sözlü cevze,
b) Hasna ve müstesna ve hoş hizmetçi,
a)
c) Okumuş, zarif ve halim evlat,
d) Güzel kelam,
e) Kuvve-i natıkası yani konuşması güzel alim...

SiĞiRCiK: Rüyada sığırcık kuşu görmek, yalancı, hilebaz bir arkadaşa işarettir. Cafer-i Sadık demişlerdir ki: Rüyada sığırcık kuşu görmek, dört şekilde yorumlanır:

a) Erkek evlat,
b) helal rızık,
c) Mal,
d) Hayır ve menfaat..

Başka bir tabire göre de: rüyada sığırcık görmek, çok yolculuk eden ve uzaklara gidip gelen kimseye işaret eder.
BÜLBÜL: Rüyada bülbül görmek, fasih konuşan, güzel sesli, iyi sözlü bir evlada işaret eder. Evinde bülbül olduğunu görmek, böyle bir evlada veya böyle güzel konuşan bir arkadaşa işarettir.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada bülbül görmek, dört şekilde yorumlanır:
a) Zengin kimse,
b) Zengin ve iffetli kadın,
c) Kur'an-ı Kerim hafızı,
d) Hayırlı evlat...
BiLDiRCiN: Rüyada Bıldırcın görmek, uzaktan hasıl olacak mal ve nimete işaret eder. Bıldırcın avladığını veya tuttuğunu görmek, hiç ümit etmediği yerden Allah'ın izniyle gelecek rızka ve nimete işarettir.
ÜVEYK: ibn-i Sirin (rh.a.) demiştir ki: rüyada üveyk görmek, ahlakı kötü, dini noksan ve insanlarla iyi geçinmez bir kadına işaret eder. Rüyada bir üveyk tuttuğunu veya kendisine verildiğini görmek, öyle bir kadınla (bekar için) evlenmeye işaret eder.

Üveyk eti yediğini görmek, rızık ve mala işarettir.
KEKLİK: Rüyada keklik görmek zevceye veya güzel bir hizmetçiye işarettir. Bir keklik tuttuğunu gören yakında evlenir. Keklik satın aldığını görmek, hizmetçi almaya işarettir. Keklik eti yemek yeni elbise ile yorumlanır.
TARLA KUŞU: Rüyada tarla kuşu görmek, ahmak ve aptal bir kimse ile iş yapmaya işaret eder. Tarla kuşu tuttuğunu veya satın aldığını görmek, hastalık ile yorumlanır.

07 Mayıs 2014, 12:06
Bu Rüya 3017 kez okundu

Rüyada Kuş Görmek Görmek Benzer Rüyalar

xruyada rüya tabirleri sitesinde günlük güncel dini ve islami Rüya Tabirleri bulunuyor. ayrıca tüm rüya yorumlarına bakmak için Rüya Tabirleri Sözlüğü bakabilirsiniz

Rüyada Çolak Görmek | Rüyada Çoğalmak Görmek | Rüyada Çorap Görmek | Rüyada Çorba Görmek | Rüyada Çöğen Otu Görmek | Rüyada Çömlek Görmek | Rüyada Çömlekçi Görmek | Rüyada Çöl (sahra) Görmek | Rüyada Çöp Görmek | Rüyada Çöpçü Görmek | Rüyada Çöplük Görmek | Rüyada Çörek Görmek | Rüyada Çörek Otu Görmek | Rüyada Çukur Görmek | Rüyada Çulha Dokumacı Görmek |