Rüyada Deve Görmek

Rüyada Deve Görmek, rüyada Deve Görmek ne demek, rüyada Deve Görmek anlamı, ruyada Deve Görmek nedir, rüyada Deve Görmek yorumu. Rüyamda Deve Görmek açıklaması, rüyada Deve Görmek yorumu aşağıda verilmiştir

Rüyada Deve Görmek ne demek

Rüyada Deve Görmek ne demek :

DEVE: Rüyada erkek deve görmek, üzüntü ve keder ile yorumlanır. Erkek devenin kendisine zahmet verdiğini görmek, o zahmet miktarınca bir düşman tarafından üzüntü ve kedere uğrayacağına işaret eder.

Kişinin rüyada dişi deveye sahip olduğunu görmesi, saltanat ve kudrete işaret eder. Başka bir tabire göre de: dişi deveye malik olmak, akıbetin güzelliğine, din ve dünyaca selamete işarettir.

İbn-i Sirin (rh.a.) demiştir ki:
"- Rüyada deveye binip süratle yürüdüğünü gören, sefere çıkar."
Rüyada katar halinde deve görmek, kış mevsiminde yağmura işaret eder.

Bir kimsenin rüyada devenin yününü aldığını görmesi, ele geçecek mala işaret eder. Ancak bu mal devamlı olmaz.

Rüyada deveyi kendi bahçe veya duvarında görmek, hayır, bereket ve sevince işarettir.

Nablusi (rh.a) demiştir ki:
"- Rüyada erkek deve görmek, mesken ve gemiye işarettir. Çünkü deve karada sefer

yapar. Erkek deve, kine ve bir zaman sonra olsa dahi intikam almaya ve çok sabırlı birisine işarettir."

Kocası olmayan bir kadının rüyada deveye bindiğini görmesi, yakında kocaya gideceğine işarettir. eğer kocası olup da seferde ise, bu rüya, kocasının döneceğine işaret eder.

Bir kimsenin rüyada erkek devenin et yediğini veya evleri dolaşarak meçhul bir şeyler yediğini görmesi, halka gelecek bulaşıcı hastalıklara işaret eder.

Danyal (a.s.) demiştir ki:
"- Rüyada kızgın ve öfkeli deve görmek, kadri yüce bir adama işaret eder. Yine birçok develere malik olduğunu görmek, eğer ehil ise valilik makamına işarettir. Ehil biri değilse, bu defa çok hayra işaret eder."

ibn-i Sirin (rh.a.) demiştir ki:
"- Rüyada deveye binmiş olduğu halde yolunu kaybedip hiç bilmediği yollara gittiğini gören işarete ve hayrete düşer. Bir dişi deve Bulduğunu gören kimse güzel bir hanımla evlenir."

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki:
"- Rüyada deveye bindiğini görmek, hacca gitmeğe; deveden inmek, sefer esnasında hasta olup yola devam edememeğe, deveden düştüğünü görmek, tehlike ve hatalara düşmeğe, iki devenin kavga ettiklerini görmek de iki devlet arasında vuku bulacak harbe işaret eder."

Bir kimsenin rüyada dişi devenin memesinden sütünün aktığını görmesi, o sene bolluk ve bereket içinde geçecek günlere işarettir.

Yine kişinin rüyada deveye bindiğini görmesi, büyük bir şerefe nailiyete işarettir. Rüyada kendi üzerine bir devenin bindiğini görmek ise, üzüntü, keder ve sıkıntıya işaret eder.

Rüyada azgın bir deveyi tutarak kendi hükmü altına aldığını görmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder. Hasta bir adamın evinde deve olduğunu görmesi, hastalıktan şifaya işarettir.

Rüyada develeri otlatmak, derecenin yükselmesine, deve sağmak çok mala ve rızka işaret eder.

Rüyada bir devenin kendisini boğazladığını veya azalarından birini kırdığını yahut yediğini görmek, bu durum miktarınca rüya sahibinin çekeceği elem ve ıstıraba işarettir.

Bir kimsenin dişi bir deveden süt sağdığını görmesi, sultan tarafından gelecek mala işaret eder. Kan sağdığını görmek ise, haram mal ile yorumlanır.

Rüyada bir erkek deveyi boğazlayıp kurban ettiğini görmek, rahat, huzur, sevinç ve sürür işarettir. Ve o kişi düşmanını kahrederek zafer bulur.

Rüyada deveden düştüğünü görmek, fakirliğe, devenin bir kimseye ayağı ile vurduğunu görmek, hastalığa işaret eder.

01 Mayıs 2014, 17:47
Bu Rüya 821 kez okundu

Rüyada Deve Görmek Görmek Benzer Rüyalar

xruyada rüya tabirleri sitesinde günlük güncel dini ve islami Rüya Tabirleri bulunuyor. ayrıca tüm rüya yorumlarına bakmak için Rüya Tabirleri Sözlüğü bakabilirsiniz

Rüyada Kümes Görmek | Rüyada Kürdan Görmek | Rüyada Kürek Görmek | Rüyada Kürek Kemiği Görmek | Rüyada Kürk Görmek | Rüyada Kürkçü Görmek | Rüyada Kürsü Görmek | Rüyada Küp Görmek | Rüyada Küpe Görmek | Rüyada Kütüphane Görmek | Rüyada Bakara Suresi Görmek | Rüyada Nisa Suresi Görmek | Rüyada Maide Suresi Görmek | Rüyada Enam Suresi Görmek | Rüyada Enfal Suresi Görmek |